2018-2019 Akademik Yılı Öğrenci Spor Turnuvaları’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

16 Kasım 2018 tarihinde masa tenisi müsabakalarıyla başlayan 2018 – 2019 Akademik Yılı Öğrenci Spor Turnuvaları, 21 Aralık 2018 tarihinde oynanan Basketbol turnuvası final maçı ile sona ermiş ve turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri takdim edilmiştir. 

Turnuvaya 8 Fakülte / Yüksekokul’dan toplam 165 sporcu katılmıştır. Turnuvalara katılım sağlayan Fakülte / Yüksekokul sayısı, sporcu sayısı ve oynanan müsabaka sayıları şu şekilde olmuştur:

BasketbolVoleybolMasa TenisiSatranç
Toplam Fakülte / Yüksekokul Sayısı74848 Fakülte / Yüksekokul
Toplam Sporcu Sayısı10046127165 sporcu
Toplam Müsabaka Sayısı136121344 müsabaka

Turnuva sonunda dereceye giren takımlar ve öğrenciler tüm branşlarda şu şekilde oluşmuştur:

BASKETBOL

  1. Mühendislik Fakültesi
  2. Meslek Yüksekokulu
  3. Mimarlık Fakültesi

VOLEYBOL

  1. Mimarlık Fakültesi
  2. Mühendislik Fakültesi
  3. Sanat ve Tasarım Fakültesi

KADINLAR MASA TENİSİ

  1. Gamze BAĞ (Mimarlık Fakültesi)
  2. Shanaz BAYRAMDURDYYEVA (İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi)
  3. Seden YAVUZ (Yabancı Diller Yüksekokulu)

ERKEKLER MASA TENİSİ

  1. Egemen AKBAL (Mühendislik Fakültesi)
  2. Hakan ŞANLI (Mühendislik Fakültesi)
  3. Burak ARİFOĞLU (İşletme Fakültesi)

SATRANÇ

  1. Mürsel Sinan AYAZ (Mühendislik Fakültesi)
  2. Berken SERTOĞLU (Fen Bilimleri Enstitüsü)
  3. İsmail ADALI (Yabancı Diller Yüksekokulu)

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR SPOR MÜDÜRLÜĞÜ

2018 – 2019 AKADEMİK YILI

FAKÜLTELER / YÜKSEKOKULLAR ARASI

ÖĞRENCİ SPOR TURNUVALARI SONUÇLARI

NOBRANŞTARİHSAATTAKIMSKORTAKIM
1Masa Tenisi16.11.201814:00Batu YÜNCÜLER31Ozan YAŞAR (1.Maç)
2Kadın Masa Tenisi16.11.201814:30Shanaz BAYRAMDURDYEVA30Seden YAVUZ
3Basketbol19.11.201813:30Meslek Yüksekokulu7076Mühendislik Fakültesi
4Basketbol19.11.201815:00Hukuk Fakültesi3178İşletme Fakültesi
5Satranç21.11.201814:00Berken SERTOĞLU20İsmail Altar ULAŞ
6Satranç21.11.201814:00Mürsel Sinan AYAZ20İsmail ADALI
7Masa Tenisi23.11.201814:00Batu YÜNCÜLER03Burak KÖSEOĞLU (2.Maç)
8Masa Tenisi23.11.201814:30Egemen AKBAL30Efe KAVAS (3.Maç)
9Masa Tenisi23.11.201815:00Alp Kağan GÜNGÖRDÜ03Hakan ŞANLI (4.Maç)
10Masa Tenisi23.11.201815:30Tuğra DOĞANGÜNEŞ13Burak ARİFOĞLU (5.Maç)
11Satranç26.11.201814:00Muhammet Enes KARACA20İsmail ADALI
12Satranç26.11.201814:00Hassan ELSAWAF02Mürsel Sinan AYAZ
13Basketbol27.11.201813:30Sanat Tasarım Fakültesi3663Mimarlık Fakültesi
14Basketbol27.11.201815:00Hukuk Fakültesi5074Meslek Yüksekokulu
15Satranç29.11.201814:00İsmail Altar ULAŞ02Göktürk TURAN
16Satranç29.11.201814:00Hassan ELSAWAF02Muhammet Enes KARACA
17Basketbol30.11.201813:30Yabancı Diller Yüksekokulu 20 0Sanat Tasarım Fakültesi
18Basketbol30.11.201815:00İşletme Fakültesi 71 79Mühendislik Fakültesi
19Basketbol4.12.201810:00Yabancı Diller Yüksekokulu 4426 Mimarlık Fakültesi
20Voleybol5.12.201815:30Sanat Tasarım Fakültesi02Mimarlık Fakültesi
21Voleybol5.12.201816:30Yabancı Diller Yüksekokulu02Mühendislik Fakültesi
22Basketbol7.12.201813:30Meslek Yüksekokulu7569İşletme Fakültesi
23Basketbol7.12.201815:00Mühendislik Fakültesi200Hukuk Fakültesi
24Satranç10.12.201814:00Berken SERTOĞLU20Göktürk TURAN
25Satranç10.12.201814:00Muhammet Enes KARACA02Mürsel Sinan AYAZ
26Satranç10.12.201814:00İsmail ADALI20Hassan ELSAWAF
27Masa Tenisi11.12.201814:00Burak KÖSEOĞLU 1 3Egemen AKBAL
28Masa Tenisi11.12.201814:30Hakan ŞANLI30Burak ARİFOĞLU
29Kadın Masa Tenisi11.12.201815:00Seden YAVUZ03Gamze BAĞ
30Voleybol12.12.201815:30Yabancı Diller Yüksekokulu02Sanat Tasarım Fakültesi
31Voleybol12.12.201816:30Mühendislik Fakültesi02Mimarlık Fakültesi
32Basketbol13.12.201813:30Mühendislik Fakültesi67  46Mimarlık Fakültesi
33Basketbol13.12.201815:00Yabancı Diller Yüksekokulu60  71Meslek Yüksekokulu
34Satranç14.12.201814:00Mürsel Sinan AYAZ20İsmail ADALI
35Satranç14.12.201814:00Berken SERTOĞLU20Muhammet Enes KARACA
36Kadın Masa Tenisi17.12.201814:00Gamze BAĞ30Shanaz BAYRAMDURDYEVA
37Masa Tenisi17.12.201814:30Burak KÖSEOĞLU03Burak ARİFOĞLU
38Masa Tenisi17.12.201815:00Hakan ŞANLI23Egemen AKBAL
39Satranç18.12.201814:00Muhammet Enes KARACA02İsmail ADALI
40Satranç18.12.201814:00Mürsel Sinan AYAZ20Berken SERTOĞLU
41Voleybol19.12.201815:30Mimarlık Fakültesi20Yabancı Diller Yüksekokulu
42Voleybol19.12.201816:30Mühendislik Fakültesi20Sanat Tasarım Fakültesi
43Basketbol21.12.201811:00Yabancı Diller Yüksekokulu2941Mimarlık Fakültesi
44Basketbol21.12.201812:30Meslek Yüksekokulu61  63Mühendislik Fakültesi