16. Campus Cup’ta Birinci Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi Yelken Takımı, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen 16. Campus Cup Yelkenli Yarışları’nda birinci oldu.

Yaşar Üniversitesi Yelken Takımı,Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen 16. Campus Cup Yelkenli Yarışları’nda rakiplerini geçerek birincilik kürsüsüne çıktı. Marmaris Körfezi’nde üniversite öğrencilerinin katıldığı 16. Campus Cup Yelkenli Yarışları’nda, 18 takımdan 300 yelkenci mücadele etti. Üç gün süren yarışlarda ekipler, IRC 0, IRC 1, IRC 2 ve IRC3 sınıflarında mücadele verdi.

İlk iki günde yapılan 5 yarışın sonucuna göre IRC-2 kategorisinde, antrenörlüğünü Yaşar Üniversitesi Marina ve Yat İşletmeciliği Bölümü mezunu Haktan Taş’ın, takım kaptanlığını ise Lojistik Yönetimi Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Nalan Asude Şimşir’in üstlendiği Yaşar Üniversitesi Yelken Takımı birinci oldu. Öğrencilere başarı sertifikası veren Rektör Prof. Dr. Levent Kandiller, “Yarışta, İzmir’i temsil eden tek üniversite olmak ve birincilik kupasıyla dönmek ayrıca mutluluk ve gurur yaşattı. Bu tarz takım sporlarında öğrencilerimiz, yaşantıları için büyük
deneyimler elde ediyorlar. Öğrencilerimizin sadece akademik olarak değil aynı zamanda sportif başarılar kazanmasını hem istiyoruz hem de yürekten destekliyoruz. Daha önce yelken sporunda kupalar kazanmış olsak da ilk kez birincilik almak çok önemli” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız.