Öğrenci Toplulukları Etkinlik Günleri kapsamında Yaşar Üniversitesi’ne konuk olan Süheyl ve Behzat Uygur, öğrencilerle bir araya geldi. Nejat Uygur Tiyatrosu’nda birçok oyunda yer almalarının ardından 1991 yılında ‘Genç Uygurlar’ Tiyatrosunu, 1996 yılında da ‘Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosunu’ kurduklarını hatırlatan ikili, sağlıkları el verdiği sürece tiyatro sahnelerine asla veda etmeyeceklerini söylediler.

2018 Öğrenci Toplulukları Etkinlik Günleri

Türk tiyatrosunun usta ismi Nejat Uygur’un yolundan giderek 27 yıl önce kendi tiyatrolarını kuran Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, Yaşar Üniversitesi’ne konuk oldular. Televizyon programları ve tiyatro oyunları ile her yaştan büyük bir hayran kitlesine sahip olan ikili, babalarının ismini taşıyacak bir tiyatro akademisini hayata geçirmek ve ‘Süt Kardeşler’ filmini müzikale dönüştürmek gibi projelere imza atmak istediklerini açıkladılar.

Gelecek projeleri arasında Nejat Uygur Tiyatro Akademisini hayata geçirmek olduğunu açıklayan Behzat Uygur ise; “Şahsına münhasır bir Nejat Uygur tekniği vardır. Bizler Nejat Uygur’un çocukları ve çırakları olarak bu tekniği kuracağımız bir akademi ile gösterelim istiyoruz. Ancak babamızın ismini vereceğimiz bu akademi için içimize sinecek bir eğitim kadrosu oluşturmamız gerekiyor. İnşallah Uygur geleneği bizden sonra da devam edecek. Oğlum Nejat Uygur da televizyon dizisinde yer alsa da bir yandan tiyatromuzda çalışmaya devam ediyor. Ve o da asla tiyatrodan vazgeçmeyeceğini söylüyor.” diye konuştu.