Polis Akademisi Başkanlığı, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü Suç Araştırmaları ve Kriminoloji Araştırma Merkezi Müdürlüğünce 6-7 Eylül 2021 tarihlerinde ana teması Türkiye’de ve Dünya’da Uyuşturucuyla Mücadele olan “II. Uluslararası Uyuşturucuyla Mücadele” konferansı düzenlenecektir. Detaylı bilgiye Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı dosyasından ulaşabilirsiniz.

Toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amacıyla Mayıs 2021 itibariyle “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla sigara bırakma kampanyası hayata geçirilecektir.Detaylı bilgiye Sigara Bırakma Kampanyası dosyasından ulaşabilirsiniz.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE

İzmir’de Sağlık Hayat Merkezlerinin içerisinde psikolog ve sosyal çalışmaların hizmet verdiği dokuz adet Bağımlılık Danışma Merkezi bulunmaktadır. Bağımlı kişileri ve yakınlarına danışmanlık ve bilgilendirme hizmetleri sunarak kişiye ihtiyacına yönelik tedavi merkezlerine yönlendiren kişilere psikolojik ve sosyal destek veren, kişinin tedavi motivasyonunu arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bağımlılık Danışma Merkezlerini görmek için tıklayınız.

“Bağımlılık nedir?” konulu sunuma Bağımlılık Broşür ve Bağımlılık Bilgilendirme dosyalarından erişebilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özlem Alikılıç tarafından hazırlanan “Davranışsal Bağımlılıklar: Teknoloji ve Sosyal Medya Bağımlılığı konulu sunuma Teknoloji ve Sosyal Medya Bağımlılığı dosyasından erişebilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Müdürlüğü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Sigara Tütün Bağımlılığı İle Başetme konulu sunuma Sigara Tütün Bağımlılığı İle Başetme dosyasından erişebilirsiniz.

Alkol Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Teknoloji Bağımlılığından Kurtulmak İçin Neler Yapmalıyız?

Madde Bağımlılığının İnsan Bedeni Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Sigaranın Ne Zararı Var?

Üniversite Öğrencileri İçin Psikososyal Destek Rehberi